• 1
  • 2
  • 3

Наша діяльність

 

Центр захисту дітей «Наші Діти» – це інноваційний проект допомоги дітям, який вдалося реалізувати завдяки тристоронньому партнерству Німецько-Польсько-Українського Товариства з приватним та громадським сектором. Сьогодні Центр адмініструється НПУТУ і виступає зразковим пілотним проектом для інших неурядових організацій, приватно-публічного партнерства та енергоефективних проектів для всіх країн Східного партнерства. Центр має статус модельного інноваційного проекту і діє на підставі спеціальних постанов Кабінету Міністрів України.

Створення центру для дітей СЖО було ініціативою Барбари-Марії Монгайм, засновниці Німецько-Польсько-Українського Товариства. Під час одного з семінарів для журналістів східної Європи у Варшаві молодий чоловік з Києва розповів пані Монгайм про безпритульних дітей в його рідному місті. Вони разом приїхали в Київ, щоб побачити проблему: важка доля дітей глибоко зворушила жінку, і вона пообіцяла їм будинок, де вони змогли б жити разом. Це і стало народженням Центру «Наші Діти» в 2001 році.

У наступні роки завдяки активній підтримці з Німеччини, Польщі та України вдалося реалізувати задум і започаткувати проект у м. Київ. Шляхом переговорів, пошуку партнерів, спонсорів, наполегливості вдалося досягти підписання договору про співпрацю між Посольством Німеччини й Київською міською радою. Містом було виділено під оренду приміщення колишнього дитячого садка № 233 по проспекту П. Тичини, 28 Б в Дніпровському районі міста Києва. У травні 2007 року закінчилася реконструкція першої будівлі колишнього дитячого садка та відбулося офіційне відкриття Центру. Від самого будівництва ми проектували Центр з максимальною турботою про майбутніх мешканців та природу. Відтак усі будівлі Центру «Наші Діти» облаштовані за сучасними технологіями, система опалення та гарячого водопостачання повністю засновані на експлуатації відновлювальних джерел енергії – геотермії.

Уже у 2008 році в Центрі з'явилися перші діти. З того часу, завдяки унікальному механізму державно-публічної співпраці, надаються якісні та ефективні послуги дитині, яка опинилась у кризовій ситуації, спрямовані на її соціально-психологічну реабілітацію, розвиток та реінтеграцію в суспільство. Безпосередня допомога згідно з Педагогічною концепцією Центру, прийнятою 2012 року, полягає у адаптації, реабілітації, корекції та розвитку дітей, надання їм педагогічних і терапевтичних послуг.

У двох з трьох будинків у окремих квартирах можуть проживати загалом вісім «родин». У кожній квартирі «соціальні батьки» піклуються не більше, ніж про шістьох дітей. Вони живуть у Центрі допоки не стане можливим влаштування в постійну родину. Сім’ї підтримує соціальний педагог, також дітям надається супровід психологів та вихователів. Мешканці будинків ділять між собою приміщення для проведення дозвілля: бібліотеку, музичну залу, спортивний майданчик. Діти можуть займатися спортом і займатись у вокально-хоровій студії та ансамблі ударних інструментів, доглядати за прибудинковою територією з садом і городом, піклуватися про домашніх улюбленців. Крім того, для повнолітніх вихованців у Центрі є 2 квартири у соціальному гуртожитку. Друга, адміністративна будівля, відведена для конференц-центру, офісів працівників і міні-готелю для гостей Центру. 

Станом на кінець 2015 року у Центрі «Наші Діти» отримали підтримку та допомогу 73 дитини, віком від 3 до 18 років. Діти ходять у дитячі садки, школи і, відповідно до їхніх потреб, з ними займаються спеціалісти (логопеди, репетитори). Велика робота проводиться у направленні дітей у постійну форму сімейного влаштування (реінтеграція в біологічну сім’ю, опіка родичами, усиновлення). Батьки та родичі мають змогу відвідувати консультації психолога та соціального педагога. На базі Центру проводяться спільні зустрічі дітей та батьків за участі психологів. Щороку значна частина дітей влаштовуються у постійну сім’ю. Ми супроводжуємо сім'ї ще протягом 3 років після виходу дитини з Центру з поступовим зменшенням періодичності відвідування.

Таким чином, Центр захисту дітей «Наші Діти» є унікальним соціальним закладом, діяльність якого спрямована не просто на допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, їх повну соціальну реабілітацію, а також і ставить собі за мету реформувати соціальну, культурну та правову базу розвитку наступних поколінь українців.