• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Педагогічна концепція

Ми представляємо Вам педагогічну концепцію Центру «Наші діти», у якій висвітлені основні положення, принципи, філософія функціонування та структура діяльності нашого Центру.

Концепція була розроблена спеціалістами Центру за участі провідних українських та європейських фахівців у галузі соціальної роботи та виховання дітей.

Діяльність Центру спрямована на надання різноманітних послуг, які прямо чи опосередковано підвищують благополуччя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та сімей. Ці послуги спрямовані на адаптацію, реабілітацію, корекцію та розвиток дітей та за необхідності їх сімей. Допомога полягає в тому, що діти перебуваючи в Центрі знаходяться в умовах максимально наближених до сімейних. Не більше 6 дітей проживають із «соціальними батьками» (чоловік та дружина) у сучасних 5-кімнатних квартирах, де створені чудові умови для забезпечення нормальної життєдіяльності. Професійну підтримку сім’ї отримують з боку вихователів, психологів, соціальних педагогів, юристів, репетиторів. Під час проживання дитини в Центрі ми докладаємо всіх зусиль, щоб реінтегрувати дитину в біологічну сім’ю або інтегрувати її в прийомну. Якщо ж дитина не повернулася в рідну сім’ю та не пішла на усиновлення, то залежно від віку та індивідуальної ситуації ми підтримуємо її в набутті навичок самостійного життя, пропонуючи послуги проживання в соціальній сім’ї або соціальному гуртожитку.

Педагогічна концепція 1 Дитина у кризовій ситуації СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ 3 Робота над соціальним захистом дитини здійснюється у: 2 Сімейні вихователі і вихователі Соціальні педагоги Психолог Логопед Вчителі-репетитори Тренери секцій Волонтери ДОПОМОГА Центр захисту дітей Сімейна група 4 5.1 Повернення в сім’ю, яка вийшла з кризи 5.2 Опіка родичів 5.3 Усиновлення, нова родина 5.4 Соціальний гуртожиток 5.5 Доросле життя Дитина - сирота Дитина, позбавлена батьківської опіки Дитина, яка опинилась у складних життєвих обставинах Центр соціальнихслужб для сім'їдітей та молоді Надання комплексусоціально-педагогічних,психологічних, юридичних послуг Служба у справах дітей Соціальна підтримка кризових сімейЗахищає законні правата інтереси дітейЗахищає дітей віджорсткого поводженнята насильства Соціальному супроводі Медичному забезпеченні Психологічній сфері Педагогічній діяльності ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ Адаптація Реабілітація Корекція Розвиток дитини Формально до 18 років При умові навчання у ПТУ, ВНЗ до 23 років