• 1
  • 2

Зелена Концепція

Філософія Центру “Наші діти” в Києві виражається в турботі та відповідальності за збереження навколишнього середовища, а також направлена на підвищенні рівня знань у цій сфері. Одним з конкретних проявів цього є сам  Центр, який став першим енергозберігаючим Центром в Україні, облаштованим за сучасними технологіями, чия  система опалення (тепло – вода) повністю заснована на експлуатації відновлюваних джерел енергії. Це перша в Україні геотермальна система опалення, яка була офіційно визнана на державному рівні.
 Наша геотермальна система використовує різницю температур між земною поверхнею та повітрям. Принцип їі роботи – передача тепла з навколишнього середовища в будівлі Центру взимку і навпаки влітку. Важлива перевага такої системи – цілодобове відновлення енергії та відсутність негативного впливу на навколишнє середовище. Наша геотермальна система складається із зовнішнього геотермального поля (54 зонди та 3 колекторних колодязя) та внутрішнього теплового пункту (3 насоси по 60 кВт).  


 

Разом з ефективною теплоізоляцією корпусів Центру геотермальна система значно скоротила наші рахунки за комунальні послуги. У порівнянні з минулими роками нам вдалося зменшити витрати більш ніж у 11,5 разів. Підвищення цін на централізоване опалення з першого року нашої діяльності у 2007 році з 206 грн до 1 503,4 грн за Гкал (на сьогодні), а також збільшення території нашого Центру у жовтні 2013 року, мало б наслідки у вигляді рахунків за опалення 892 093 грн. у 2014/2015 опалювальному сезоні. Наша нова система дозволила нам у цьому ж сезоні витратити на опалення лише 78 138 грн за сезон. Окрім очевидних екологічних переваг, наша система дозволяє фінансувати догляд за дитиною згідно до європейських стандартів. Це досягнення стало можливим завдяки існуванню Публічно-Приватного Партнерства.


          


Для зменшення витрат на опалення та економії електроенергії ми плануємо наступні удосконалення нашої нинішньої системи:

  1. Установка двухзоних лічильників для використання відмінностей в денних та нічних тарифах.
  2. Установка системи автоматизації в теплопункті для оптимізації використання 54 зондів і 3 насосів, тим самим зводячи до мінімуму наш вплив на навколишнє середовище та зменшення споживання електроенергії нашою системою.
  3. Пошук механізмів накопичення електроенергії для ефективнішого використання тарифних відмінностей в різний час доби.

Одна з наших головних цілей: сприяння використання поновлюваних джерел енергії та ефективних енергетичних систем. Ми плануємо проводити конференції, семінари та практикуми, присвячені зеленим технологіям у нашому конференц – центрі для фахівців, дітей та молоді. Також, для завершення нашої зеленої концепції нам необхідно провести:

  1. Візуалізацію результатів та операційних процесів теплового пункту для порівняльного аналізу.
  2. Сертифікацію будівлі відповідно до німецького стандарту DGNB.

Наша еко-діяльність:

Відео:


Наші партнери:

 

 


Наші спонсори:

 

 


  1. Презентація

    download