Цикл І "Венеція. Місто надії 2012-2013"

З жовтня 2012 по жовтень 2013 ми реалізували пілотний цикл нашого проекту "Включення" під патронатом німецького режисера, який отримав премію "Оскар", Фолькера Шльондорффа. Основними напрямками цього циклу були: сучасний танець, циркові номери, спорт та еко-дизайн. Учасниками були: діти, які опинились у складних життєвих обставинах, - вихованці Центру "Наші діти", "Міста щасливих дітей" та БФ "Асперн", а також студенти академії танцю ім. Сержа Лифаря, арт-студії "Різома", Броварського училища фізичної культури та дитячого хору "Щедрик".

11 жовтня 2013 року після 9-міячних репетицій учасники проекту представили виставу "Венеція. Місто надії" на сцені Національного академічного театру ім. Івана Франка. Також за результами роботи було відзнято документальний фільм, підготовлений молодою німецькою режисеркою Ліною Шулер під керівництвом Фолькера Шльондорффа. Робочою групою у складі психолога ЦНД, педагогів академії танцю ім. С. Лифаря під керівництвом хореографа Марка Богартса був розроблений проект методологічно-психологічної концепції арт-допомоги дітям, які пережили травму.

 

Тема

Вистава "Венеція. Місто надії" була поставлена на основі книги "Венеція завтра" чеського дитячого казкаря Степана Завреля, яку ми обрали з нашими партнерами Spazio Brazza в їх Музеї Степана Завреля в Італії.

Живучи у великому місті, дитина почуває себе одинокою, маючи безтурботних батьків та єдиного друга – золоту рибку. Одного разу дитина засинає і бачить уві сні, як через забруднення навколишнього середовища, місто Венеція йде під воду.

Дож в образі Нептуна просить дитину врятувати місто Венецію. Дитина поринає у морські глибини, плаває поміж риб і зустрічає морське чудовисько, яке має вигляд гори сміття, та постійно полює на інших риб. Дитина усіма силами намагається врятувати риб і видумує спосіб, як перемогти морське чудовисько. Однак у нерівному бою, чудовисько бере дитину в полон. Під постійним наглядом чорних риб-балерин, які захищають чудовисько, Нептун у супроводі риби-боксера та інших риб намагається врятувати дитину.

Нарешті дитина сама врятовується із лап чудовиська. Одним махом вона переборює чудовисько, яке вибухає від сміття і з черева якого згодом виходять батьки дитини. Таким чином, Венеція врятована і вона виходить над поверхнею води. Цю подію святкують всі на карнавалі. Ідея та мужність однієї дитини врятували надію та місто, яке затонуло під тонами сміття.

 

Наша команда:

Фолькер Шльондорфф
кінорежисер
Марк Богартс
хореограф
Ігор Стецюк
композитор
Катель Желебарт
дизайнер

Офіційний буклет:


ЗМІ про нас:

 

 

 

 


Фільми про проект:

"Венеція. Місто Надії"
1 частина

2 частина

 

 Відеокліп:

Документальний фільм:


Наші партнери:

Училище хореографічного мистецтва «Київська муніципальна Українська академія танцю імені Сержа Лифаря» Арт-студія «Різома» Броварське училище фізичної культури
Благодійна організація Фонд «Асперн» «Місто щасливих дітей» Середня загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 81 м. Києва
Дитячий хор «Щедрик» Flycam Production
знімальна група
Національний академічний театр
ім. Івана Франка

 

Кінорежисер:

Ліна Шулер


Помічник дизайнера:

Віталій Душка
Варвара Карамушка


Педагоги:

Ольга Кебас
Вікторія Гулик
Руслана Самойленко
Владислав Солдатенко
Наталія Хоменко
Дмитро Клявін
Ольга Краснопольська
Юрій Яскал
Юрій Нужненко


 

Наші донори: