• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма "Включення"

Соціально-культурна програма

Паралельно з соціально-психологічною реабілітацією дітей Центр також творчо розвиває дітей у різних сферах (музика, танці, спорт, освіта). Зокрема, ми ініціювали унікальну для України соціально-культурну програму "Включення". Натхненна всесвітньо визнаним проектом El Sistema один із наших засновників Барбара-Марія Монгайм наштовхнула нас на розробку та реалізацію творчого проекту соціально-психологічної реабілітації дітей, які пережили травму, через мистецтво шляхом співпраці з талановитими однолітками, досвідченими національними та міжнародними митцями. Мистецтво, на нашу думку, є ідеальним шляхом для дітей пізнати краще себе і своє тіло, відкрити і розвинути свої художні таланти.

Унікальність нашої соціально-культурної програми «Включення» в комплексному підході до поняття культурного та соціального. Мистецтво творить дива з дорослими та дітьми, воно розкриває глибоко заховані проблеми, дозволяє нам замислитися над собою і вилікувати себе.

Програма «Включення» реалізується в циклах, кожен з яких триває 9 місяців та завершується художнім виступом. У кожному циклі задіяні близько 70 - 100 дітей і підлітків. Пілотний цикл нашої програми завершився виставою "Венеція: місто надії" (2012/2013), а другий цикл - виставою "По інший бік сонця" (2014/2015).

Сьогодні у рамках Програми проходять заняття по двом напрямкам: вокально-хоровий спів під керівництвом Альони Асташевої (арт-директор Київського дитячого хору «Щедрик») та гра на ударних інструментах під керівництвом Тараса Мельниченка (керівник ансамблю ударних інструментів «Віват Поділ!»). 


Документальний фільм: